Business
   

  

Biz..

Firmamız iş ve üretim maliyetlerini düşüren, hızlı, güvenilir çözümler üreten yazılım ve donanım hizmeti sağlar. Hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırmak temel hedefimizdir.

iletişim

Notasyon Bilişim Hizmetleri

Ginza Corner Plaza E5 üstü Atatürk mah. Hadımköy kavşağı 531.sk No:16 C Blok 118 Esenyurt / İstanbul
(10.kat Hadımköy metrobüs durağı yanında)
0212 272 95 57
info@notasyon.com
VD : Beylikdüzü VN: 44575909542

 
 
  BSR bir çok farklı sektörlerin kullanabileceği özellikler içerir. Programı kendinize özel olarak tasarlayıp gerekli görmediğiniz özellikleri ve uyarıları kaldırabilirsiniz.
 
 
 
Sık Sorulan Sorular
S1    Güncelleme yapıyorum. Programı çalıştırırken tekrar güncelleme istiyor.
C1   Programın adı olan "Veresiye Defteri", "BSR Ön Muhasebe" olarak değişmiştir. Dolayısıyla güncellemeden sonra programı çalıştığı klasördeki "veresiye defteri" programını silin. "BSR Ön Muhasebe" programını bulun. Programa bir kere tıklayın. Sonra sağ kilk yapıp, sırasıyla "Gönder / Masa Üstinde Kısa Yol Oluştur"  İşlemini yapın. Programınızı ana ekranda "BSR Ön muhasebe" kısayoluna tıklayarak çalıştırabilirsiniiz.
S2    Bilgisayarıma format atacağım. Programıma bir şey olur mu ?
C2   Format atmadan önce programın çalıştığı klasörün yedeğini alınız. Format attıktan sonra aynı klasörü kopyalayıp programı kullanabilirsiniz. Verileriniz, klasördeki dosyada olduğundan  veri kaybı olmaz.
S3   Bilgisayarımda programımın klasörünü bulamıyorum. Ne yapmalıyım nasıl bulurum ?
C3   Muhtemelen masa üzerinde programa ait kısayol vardır. Bu kısa yola mause ile sağ ( ters) klik yapınız, eğer orda dosya konumunu aç varsa oradan; yoksa en altta özellikler \ hedef bul kısımlarına tıklayarak programın klasörüne ulaşabilirsiniz.
S4   Bilgisayarıma format attım programım çalışmıyor ne yapacağım ?
C4 Bu durumda programın ait olduğu klasördeki firebird programını kurmanız gerekir. Sonra programı tekrar çalıştırmayı deneyiniz.
S5   Format sonrası prgramım tekrar lisans istiyor. Ne yapacağım?
C5 Yedeklediğiniz klasörde, v_lisans.bal olan Aktivasyon dosyanız vardır. Bu dosya var olduğu sürece program lisans istemez.
S6   Bilgisayarımı değiştirdim programı nasıl diğer bilgisayara aktaracağım?
C6   İşletim sisteminiz WindowsXP den sonra çıkan sürümlerse,  programın özelliklerine giriniz. ( program exesine sağ klik\ özellikler\) uyumluluk bölümünde - programı yönetici olarak çalıştır - işaretleyiniz.
S7   Bilgiayarımı değiştirdim.  Bilgisayarda kayıt yapamıyorum. Lisans istiyor. Ne yapacağım ?
C7   Programlarımız bilgisayar başına lisanslandırılır. Başka bir bilgisayarda kulanılabilmesi için eski bilgisayarda programın lisansının kaldırılması gerekir. Bunun için firmamızla irtibata geçmelisiniz. Bakım Sözleşmesi olmayan müşterilerimiz için belli bir servis ücreti karşılığında uzaktan bağlantıyla işlem gerçekleştirilir.
S8   Neden sürekli yedek almak zorundayım ?
C8   Biz kişisel bilgilerinizin güvenliği için sizin veritabanınızı yedeklemiyoruz. Doalayısı ile bu yedekleme işi siz kullanıcılarımıza düşüyor. Verilerinizin güvenliği için mutlaka belli periyodlarda bilgisayar dışında bir yere ( dvd,cd,flaş bellek vb..) yedeğinizi alınız.
S9   BSR MUHASEBE çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Ne yapacağım?
C9 Firibird veri tabanını kullanan başka bir program açık klamış olabilir. Veya. Firibird server zarar görmüş, kapanmış  ve ya kurulan bir program tarafından kaldırılmış olabilir.Denetim masasında önce "program ekle kaldır"dan Firibird programını kaldırın ve programın ait olduğu klasörde ki firebird programıı tekrar kurun. Büyük bir olasılıkla sorun çözülecektir.
S10 Bilgisayarım aynı olmasına rağmen lisansımı kabul etmiyor. Ne yapacağım ?
C10 Büyük bir olasılıkla lisans alma kodunuz boş çıkıyordur. Windowx XP den sonraki işletim sitemlerinde programı yönetici olarak çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun için program kapalıyken programa sağ klik yapınız ardından özellikler ondan sonra uyumluluk kısmını bulun ve o kısımda en altta "bu programı yönetici olarak çalıştır" kutucuğunu işaretleyin. Tamam diyerek çıkın. Sorununuz düzelecektir.
S11   Güncelleme yaptıktan sonra programın lisansı iptal oldu. Ne yapabilirim?
C11 İşletim sisteminde default ayarlarda dosyaların uzantıları görünmez. Bizim güncelleme ile birlikte oluşan lisans dosyasının da uzantısı görünmez. Böyle durumda olunca program sanki lisans yokmuş gibi algılar. Bunun için program dizini içine girin ( tüm dosyaların olduğu yere) orada v_lisans adındaki dosyayı bulunuz ve adını v_lisans.bal olarak değiştiriniz. İşlem bu kadar.
S12 Program başlatılırken %10 da kalıyor açılmıyor. Ne yapmalıyım?
C12   Büyük olasılıkla internetiniz sıkıntılı yada yavaş. Böyle durumlarda internet bağlantınızı devre dışı bırakın programı açın sonra tekrar internet bağlantınızı açın.
 
 
     
 

© Notasyon Bilişim Hizmetleri. Tüm Hakları Sakldır.